حامد اسماعیلی

مقایسه ی آزمون های آزمایشی کنکور– مقایسه جامع قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش از نظر یک مشاور تحصیلی

بازدیدها: 1884

در این مقاله به صورت جامع آزمون های آزمایشی موسسات قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را با هم مقایسه می کنیم تا بهترین و بد ترین آزمون آزمایشی برای کنکور را به شما معرفی کنیم. همچنین استاندارد ها و ویژگی های بهترین آزمون آزمایشی برای آمادگی بیشتر در کنکور را هم به شما معرفی میکنیم.

حامد اسماعیلی مشاور تخصصی کنکور سراسری

قلم چی، گاج، گزینه دو یا سنجش؟

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور کدام است؟ در کدام آزمون آزمایشی شرکت کنم؟ قلم چی بهتره، گزینه دو یا گاج؟ این سوالات معمولا اولین سوالاتی است که وقتی داوطلبان تصمیم به شرکت در آزمون آزمایشی می کنند از خود و مشاوران موسسه 3گام می پرسند. اما واقعا بهترین آزمون آزمایشی کدام است و فهمیدن آن چه اهمیتی دارد. در سال های اخیر خوب یا بد، اهمیت آزمون سراسری از سطح فردی و فقط خود داوطلب گذشته و به سطح خانواده رسیده است. به همین خاطر استرس موفقیت در آزمون سراسری، هم داوطلبان و هم خانواده ی آن ها را تحت الشعاع قرار می دهد. در این بین یکی از عواملی که می تواند تا حدودی مسیر موفقیت در آزمون سراسری را هموار کند و به کاهش استرس داوطلبان کمک کند انتخاب درست مناسب ترین و بهترین آزمون آزمایشی است. به عنوان اولین و مهم ترین نکته در نظر داشته باشید هیچ آزمون آزمایشی ای کامل و ایده آل نیست و هیچ آزمون آزمایشی ای هم کاملا به درد نخور نیست. پس داوطلبان کنکور سراسری در کنار انتخاب درست آزمون آزمایشی، مطالبی هم باید برای استفاده بهتر از این آزمون ها در نظر بگیرند و انتظار نداشته باشند یک آزمون آزمایشی همه ی ویژگی های خوب را با هم داشته باشد. ما در این مطلب ضمن ارائه استانداردهای یک آزمون آزمایشی خوب، آزمون های آزمایشی قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را هم با این استاندارد ها مقایسه می کنیم و به آن ها نمره می دهیم تا بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور مشخص شود. 

ملاک یک – سوالات استاندارد آزمون آزمایشی

اولین نکته در استاندارد های یک آزمون آزمایشی طراحی سوالات استاندارد آن آزمون است که باعث می شود یک آزمون آزمایشی بهترین و آزمون آزمایشی دیگر بدترین آزمون لقب بگیرد. طراحی استاندارد سوالات آزمون آزمایشی به این دلیل به عنوان اولین پارامتر بررسی می شود که اولین نیاز هر داوطلب از شرکت در یک آزمون آزمایشی قرار گرفتن در شرایط کنکور سراسری و سنجیدن سطح خود در آن آزمون است. پس تا وقتی که همه یا بخشی از سوالات استاندارد لازم را نداشته باشند اصلا برای داوطلبان کنکور مناسب نیستند. به عنوان مثال برای اینکه سوالات یک آزمون آزمایشی استاندارد باشد، باید چند نکته مد نظر قرار بگیرد:

طراح حرفه ای سوالات در دروس مختلف: مسلما طراح، اهمیت ویژه ای در استاندارد بودن سوالات یک آزمون آزمایشی دارد. هرچه طراح تسلط بیشتری به درس مربوطه و توانایی پیش بینی از انواع سوالات کنکور داشته باشد و در آزمون های آزمایشی دانش خود را پیاده سازی کند باعث می شود داوطلبان آشنایی بهتری با انواع سوالات کسب کند و نسبت به آنها آمادگی بیشتری داشته باشد.

رعایت توزیع مناسب سوالات ساده، متوسط و سخت: یکی از مهم ترین عواملی که در طراحی سوالات  استاندارد در نظر گرفته شود رعایت توزیع مناسب سوالات است. حتی در آزمون سراسری هم سوالات خیلی سخت وجود دارد هم سوالات خیلی ساده و ممکن است حتی تمامی سوالات یک درس ساده یا سخت باشند. اما در یک آزمون آزمایشی نباید به این بهانه، سوالات غیر استاندارد طرح شود.

تطبیق حداکثری با کنکور سراسری: تطبیق با سوالات کنکور سراسری یکی از پارامتر هایی است که اکثر موسسات ادعا می کنند در آزمون های آزمایشی خود بیشترین حد آن رعایت شده است. اما این تبلیغات را جز با مقایسه دقیق نباید جدی گرفت. مثلا اینکه در سوالات درس ادبیات کنکور سراسری از قرابت معنایی سوال طرح شود موضوع عجیب و دور از انتظاری نیست که یک موسسه اشاره کند در آزمون های آزمایشی خود این تطبیق را داشته است! مهم این است که در مفاهیمی که سوال پرسیده شده است هماهنگی وجود داشته باشد که البته مخصوصا برای دروس عمومی کار بسیار سختی است. یا برای مثال در درس ریاضی طرح سوال از دامنه تابع یک امر معمول است و مهم این است در نکته  و روش حلی که سوال دارد در آزمون آزمایشی سوال طرح شده باشد که البته در بیش از ده آزمون آزمایشی که یک موسسه در طول سال برگزار می کند این هم کار سختی نیست و اگر سوال ها این ویژگی را نداشته باشد جای تاسف دارد.

پرهیز از طرح سوالات اشتباه: سوالات و پاسخنامه اشتباه به این عنوان که در کنکور هم ممکن است پیش بیاید به هیچ وجه قابل قبول نیست و داوطلبان این حق را دارند خود را با سوالات کاملا صحیح و استاندارد بسنجند.

پرهیز از طرح سوالات تکراری: هرچند که در سال های اخیر به ندرت دیده می شود اما گاهی پیش می آمد که بعضا همه یا بخشی از سوالات یک آزمون آزمایشی در یک درس خاص از سال های قبل عینا کپی می شد.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار سوالات استاندارد در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: از نظر استاندارد طراحی سوالات، آزمون های آزمایشی قلم چی همواره بین داوطلبان معروف به این است که سوالاتی بالاتر از سطح سوالات کنکور سراسری دارد. همانطور که اشاره شد سوالات همیشه سخت یا همیشه آسان آزمون آزمایشی را از شرایط استاندارد خارج می کند. همچنین این نوع طرح سوال ممکن است از بعضی جهات مزایای داشته باشد اما قطعا آسیب های بیشتری دارد مثلا ممکن است داوطلب حتی در صورت مواجهه با سوال آسان در کنکور سراسری نسبت به پاسخ دادن سوال مردد باشد.

آزمون آزمایشی گاج: از نظر قدمت آزمون های آزمایشی گاج جدید تر از آزمون های آزمایشی موسسات دیگر مثل گزینه دو است. هرچند در این مدت پیشرفت خوبی از نظر سطح سوالات داشته اما همچنان در بعضی از دروس جای کار دارد و می تواند خود را به استاندارد ها نزدیک تر کند.

آزمون آزمایشی گزینه دو: می توان گفت استاندارد ترین سوالات را در مجموع آزمون های آزمایشی گزینه دو دارا هستند و به واسطه سال ها تجربه در این حوزه توانسته اند، به سبک سوالات استاندارد و شبیه تر به کنکور سراسری برسند.

آزمون آزمایشی سنجش: آزمون های آزمایشی سنجش را برای بررسی باید به دو بخش آزمون های جامع و آزمون های غیر جامع دسته بندی کرد. در آزمون های آزمایشی غیر جامع کیفیت سطح سوالات سنجش را می توان متوسط ارزیابی کرد. اما در 4 آزمون آزمایشی جامع سنجش که نزدیک به کنکور برگزار می شود کیفیت سطح سوالات به خصوص در درس های عمومی بسیار بهتر می شود و نزدیک به استاندارد می شود. اما در مجموع می توان سطح سوالات را متوسط رو به بالا ارزیابی کرد.

نام آزمون آزمایشی کیفیت و سطح سوالات(نمره از 10)
آزمون آزمایشی قلم چی7.5
آزمون آزمایشی گاج7
آزمون آزمایشی گزینه دو8
آزمون آزمایشی سنجش  در طول سال6.5
4 مرحله آزمون آزمایشی جامع سنجش8.5

ملاک دو – محاسبه تراز و نمره کل آزمون آزمایشی

نحوه محاسبه تراز و نمره کل در کنکور سراسری، فرمول ها و شرایط پیچیده ای دارد و یک موضوع محرمانه است و هیچ گاه توسط سازمان سنجش اعلام رسمی نشده است. اما تا حدودی می توان الگوریتم و نحوه محاسبه تراز و نمره کل را حدس زد و از آن برای تخمین بهتر شرایط داوطلبان استفاده کرد. در محاسبه تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی هم برای این که به تراز کنکور سراسری نزدیک باشد باید فرمول های مناسبی را به کار برد که تراز و نمره کل  نهایی اعلام شده به داوطلب واقعی تر باشد.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار محاسبه تراز و نمره کل در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی قلم چی از 10هزار محاسبه می شود ولی عملا قوی ترین دانش آموزان نمره ای در حدود 8500 می توانند کسب کنند. توجه داشته باشید از آنجایی که نمره کل در آزمون سراسری از دوازده هزار محاسبه میشود، ممکن است تفاوت هایی بین فرمول قلم چی و سازمان سنجش باشد.

آزمون آزمایشی گاج: تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی گاج، از 10هزار محاسبه میشود و با آزمون  سراسری متفاوت است.

آزمون آزمایشی گزینه دو: از نظر فرمول محاسبه نمره کل و تراز  آزمون های آزمایشی گزینه دو نزدیک ترین فرمول را به کنکور سراسری دارد و نمره کل را از 12هزار محاسبه می کند.

آزمون آزمایشی سنجش: به نظر می رسد تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی سنجش کاملا منطبق با آزمون سراسری محاسبه شود.

نام آزمون آزمایشیمحاسبه تراز و نمره کل در آزمون آزمایشی
آزمون آزمایشی قلم چی8
آزمون آزمایشی گاج8
آزمون آزمایشی گزینه دو10
آزمون آزمایشی سنجش 10

ملاک سه – جامعه آماری آزمون آزمایشی

جامعه آماری یکی دیگر از عوامل مهم تعیین کننده  بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 می باشد. قطعا هرچه جامعه آماری یک آزمون آزمایشی بالاتر باشد ملاک بهتری برای سنجش سطح علمی و تراز داوطلب خواهد بود. همانطور که خودتان بهتر می دانید همه موسسات در تبلیغات خود ادعا می کنند بهترین، قوی ترین و بیشترین جامعه آماری را دارند. اما قطعا نباید به تبلیغات بسنده کنید در نظر داشته باشید مجموع جامعه آماری  همه این آزمون های آزمایشی شاید به پنجاه درصد کل داوطلبان کنکور هم نرسد. در نظر داشته باشید هرچه جامعه آماری آزمون آزمایشی بالاتر باشد باعث می شود توزیع جمعیت از همه سطح داوطلبان بیشتر باشد و رتبه نسبی شما واقی تر می شود. بدیهی است که برای مثال داوطلبی با سطح متوسط در آزمونی شرکت کند که اکثر شرکت کنندگان آن سطح قوی داشته باشند هیچ گاه جایگاه نسبی متناسب با خود را در آزمون نخواهد داشت.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار جامعه آماری در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: به دلیل پیشینه بیشتر آزمون ها ی آزمایشی قلم چی و همچنین شرایطی مانند بورسیه های دانش آموزی جامعه آماری آزمون آزمایشی این موسسه  نسبت به سایر آزمون های آزمایشی از افراد بیشتری تشکیل شده است که از بزرگترین مزایای آزمون های آزمایشی قلم چی می باشد.

آزمون آزمایشی گاج: آزمون های آزمایشی گاج با وجود شناخت بیشتر داوطلبان در سال های اخیر به واسطه حضور گسترده در تبلیغات و همچنین انتشار کتاب های متنوع هنوز به حد ایده آل نرسیده است اما با توجه به حضور دیگر موسسات توانسته تا حدودی جامعه آماری خوبی کسب کند.

آزمون آزمایشی گزینه دو: آزمون های آزمایشی گزینه دو از نظر جامعه آماری به طور میانگین معمولا بعد از آزمون های قلم چی در رده دوم قرار دارند. که در کنار کیفیت در دیگر بخش ها مزیت خوبی برای آزمون های آزمایشی آن محسوب می شود.

آزمون آزمایشی سنجش: آزمون های آزمایشی سنجش را باز هم باید به دو قسمت تقسیم کنیم. در هفت مرحله آزمون غیر جامع این آزمون ها اصلا وضعیت مناسبی از نظر جامعه آماری ندارند.  اما در 4 آزمون آزمایشی جامع  به خصوص آخرین آزمون تقریبا کامل ترین جامعه آماری را دارد.

نام آزمون آزمایشیجامعه آماری آزمون آزمایشی(نمره از 10)
آزمون آزمایشی قلم چی10
آزمون آزمایشی گاج7
آزمون آزمایشی گزینه دو8
آزمون آزمایشی سنجش  در طول سال6
4 مرحله آزمون آزمایشی جامع سنجش9.5

ملاک چهار – برنامه آزمون آزمایشی

برنامه آزمون آزمایشی، از چند جهت اهمیت دارد و داوطلبان باید به آن توجه کنند. از جمله معیارهایی که در برنامه یک آزمون آزمایشی می تواند تعیین کننده باشد و آزمون آزمایشی خوب و بد را ازهم جدا کند می توان به معیارهای زیر اشاره کرد.

 • برنامه خیلی کلی نباشد و از جزئیات کافی برخوردار باشد.
 • بر اساس سرفصل های کتاب درسی طراحی شده باشد.
 • حجم منطقی دروس در یک آزمون آزمایشی
 • فاصله زمانی مناسب بین دو آزمون آزمایشی
 • زمان بندی منطقی برای پوشش و دوره مطالب پایه و دوازدهم

داوطلبان باید توجه داشته باشند برنامه آزمون آزمایشی مخصوصا برای داوطلبانی که مطالعات خود را از قبل با برنامه آزمون آزمایشی هماهنگ نکرده باشند  مناسب داشتن مطالعه منظم و مدون نیست. در نظر داشته باشید که برنامه ای که توسط موسسات مختلف برای آزمون آزمایشی ارائه می شود نه سطح شما نه زمان شما برای مطالعه  و نه دیگر شرایط شما را در نظر نگرفته اند. بنابراین شما اگر بخواهید با اصرار و اجبار به این برنامه خود را برسانید و با اصول برنامه ریزی درسی آشنا نباشید ممکن است در بلند مدت به روحیه شما لطمه وارد شود و نتیجه کنکور شما تحت تاثیر قرار بگیرد.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار برنامه آزمون در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: آزمون های آزمایشی قلم چی از نظر دوره و پوشش مناسب همه درس ها و پایه ها برنامه تقریبا کامل و خوبی دارد اما از آنجایی که این آزمون ها با فواصل زمانی دو هفته انجام می شود ممکن است خیلی از داوطلبان نتوانند خود را به برنامه آزمون برسانند. که معمولا هم این شرایط برای خیلی از داوطلبان پیش می آید و باعث استرس خیلی از داوطلبان میشود. شاید بزرگترین نقطه ضعف برنامه آزمون های آزمایشی قلم چی همین باشد.

آزمون آزمایشی گاج: آزمون های آزمایشی گاج از نظر برنامه وضعیت نسبتا خوبی دارند و تقریبا به سبک آزمون های آزمایشی قلم چی می باشد و نقاط قوت ضعف این آزمون هم مانند قلم چی است.

آزمون آزمایشی گزینه دو: بدون شک بزرگترین ضعف و پاشنه آشیل آزمون های آزمایشی گزینه دو برنامه آزمون متوسط آن است. با این که از طرفی آزمون های آزمایشی گزینه دو هر سه هفته یکبار برگزار می شود، و زمان مناسبی برای داوطلبان است که بتوانند به تسلط کافی در دروس مختلف برسند اما عدم برنامه ریزی متناسب برای دروس پایه و دوازدهم، عدم برنامه مناسب برای جمع بندی و همچنین حجم تقریبا زیاد هر آزمون در فواصل معین باعث می شود که آزمون های آزمایشی گزینه دو در کل نمره خوبی در این بخش کسب نکند

آزمون آزمایشی سنجش: از نظر برنامه مناسب و فاصله زمانی منظم آزمون های سنجش اصلا قابل رقابت با سایر آزمون های آزمایشی نیستند. فواصل زیاد بین دو آزمون یکی از نقاط ضعف دیگر آزمون های آزمایشی سنجش است.

نام آزمون آزمایشیبرنامه آزمون آزمایشی (نمره از 10)
آزمون آزمایشی قلم چی7.5
آزمون آزمایشی گاج7
آزمون آزمایشی گزینه دو6.5
آزمون آزمایشی سنجش 5

ملاک پنج – کارنامه و پاسخ نامه تشریحی آزمون آزمایشی

ارائه کارنامه کامل در سریع ترین زمان و پاسخ نامه کاملا تشریحی، یکی از اولیه ترین امکاناتی است که یک آزمون آزمایشی باید در اختیار داوطلبان قرار بدهد و با پیشرفت های تکنولوژی امروزی داشتن کارنامه کامل و پاسخ نامه تشریحی دیگر یک مزیت بزرگ حساب نمی شود. ارائه سریع کارنامه و داشتن پاسخ نامه برای داوطلبان کنکور از این بابت مهم است که با داشتن این دو می توانند نسبت به تحلیل آزمون آزمایشی خود اقدام کنند. بدون شک تحلیل آزمون مهم ترین کاری است که یک داوطلب وظیفه دارد فارغ از خوب یا بد بودن آزمون انجام دهد تا بتواند نقاط قوت و ضعف خود را بشناسد و نسبت به پوشاندن نقاط ضعف   و استفاده بهینه از نقاط قوت خود اقدام کند.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار کارنامه و پاسخ نامه تشریحی در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: از نظر کارنامه، قلم چی چند کارنامه متنوع را  در آزمون آزمایشی در پنل کاربری شما روی سایت قرار می دهد که کار تحلیل را برای شما آسان تر می کند. برای مثال می توانید سوالاتی که اشتباه پاسخ داده اید را در هر درس ببینید. پاسخ نامه و کارنامه هم تقریبا پنج ساعت بعد از آزمون روی سایت قرار می گیرد که زمان قابل قبولی است. پاسخ نامه تشریحی نسبتا خوب و کاملی هم در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

آزمون آزمایشی گاج: آزمون های آزمایشی گاج علاوه بر ارائه کارنامه در هر مرحله، در هر نیمسال یک کارنامه برای کل عملکرد آن نیمسال به داوطلبان ارائه می دهد گاج نسبت به سایر آزمون های آزمایشی از تنوع کمتری در کارنامه ها برخوردار است.

آزمون آزمایشی گزینه دو: گزینه دو هم کارنامه های متنوعی در اختیار داوطلبان قرار می دهد که از جمله آن ها می توان به کارنامه تحلیل آزمون،کارنامه تعیین سطح تحصیلی، کارنامه مشاوره ای آموزشی، کارنامه رشته های قبولی، کارنامه روند تحصیلی و … اشاره کرد که در مجموع عملکرد آن قابل قبول است.

آزمون آزمایشی سنجش: کارنامه آزمون های سنجش از بقیه کارنامه ها با تاخیر بیشتری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

نام آزمون آزمایشیکارنامه و پاسخ تشریحی آزمون آزمایشی(نمره از 10)
آزمون آزمایشی قلم چی8
آزمون آزمایشی گاج7
آزمون آزمایشی گزینه دو8
آزمون آزمایشی سنجش 6

شرکت همزمان در دو آزمون آزمایشی

برای پیدا کردن بدترین و بهترین آزمون آزمایشی اشتباه ترین راه این است که بخواهید به صورت همزمان در دو یا چند آزمون آزمایشی شرکت کنید. این کار علاوه بر اینکه تمرکز شما را از بین می برد هیچ مزیتی هم برای شما نخواهد داشت سعی کنید بجای شرکت در دو یا چند آزمون آزمایشی به صورت همزمان با تحقیقات کامل یک آزمون آزمایشی مناسب را انتخاب کنید و مطالعات و برنامه خود را مطابق با آن تنظیم کنید. در نظر داشته باشید با وقت گذاشتن روی تحلیل آزمون نتیجه  به مراتب بهتری در انتظار شما خواهد بود.

جمع بندی

در نظر داشته باشید بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور می تواند کاملا نسبی باشد و شاید در شرایط مختلف برای داوطلبان متفاوت باشد مثلا ممکن است برای داوطلبی در یک شهر کوچک همه این موسسات و آزمون های آزمایشی وجود نداشته باشند و داوطلب دست بازی در انتخاب نداشته باشد اما توجه کنید که مهم تر از کیفیت آزمون نحوه برخورد داوطلب با آزمون آزمایشی است. شما حتی با شرکت در بهترین آزمون های آزمایشی ولی بدون تحلیل آن عملا بخش عمده ای از استفاده ای که باید از یک آزمون ببرید را از دست می دهید. از طرفی حتی ممکن است در ضعیف ترین آزمون ها هم نکاتی نهفته باشد که شما نسبت به آن بی اطلاع بوده باشید و یا اینکه از کمترین فایده آزمون یعنی تمرین مدیریت زمان می توانید استفاده کنید.

حامد اسماعیلی مشاور و برنامه ریز درسی

کنکورت رو به کنکور شناس بسپر!

دیدگاه ها (17)

 • مهسا
  خرداد 3, 1399 - 10:59 ق.ظ

  آقا من اهل لار هستم میخواهم برم گزینه دو یا قلمجی چون ویژگی های مناسبی داره ولی مشاور مدرسه لمون میگه باید برید گاج چون تک رقمی ها اونجا بودند ولی من میتونم نمیتونم با گاج انس بگیرم

  پاسخ
  • hamed
   خرداد 4, 1399 - 9:01 ق.ظ

   سلام یک مشاور حق انتخاب قطعی برای مراجع خود ندارد
   احتمالا ایشان با گاج قرار داد دارند وگرنه ۹۰ درصد رتبه های برتر از موسسه قلمچی هستند

   پاسخ
 • امیرمحمد
  خرداد 6, 1399 - 11:55 ب.ظ

  آقای اسماعیل سلام خسته نباشید من وقتی برنامه راهبردی گزینه دو را نگاه می کنم میبینم فقط یکبار واسه من بهتره ولی مشاور مدرسه مون اصرار داره برم گاج یا قلم چی و من می دونم اگر این دوتا رو برم نمیتونم باهاش راه بیام
  به نظرتون حرفش گوش کنم؟

  پاسخ
 • حسین رخساری
  خرداد 6, 1399 - 11:58 ب.ظ

  مشاوره عزیز خسته نباشید � نظرتون اگه ما یک موسسه نام‌آشنا تو الار بریم کار اشتباهی کردیم درسته گاج رتبه های تک رقمی داشته‌اند ولی من می دونم اگر این موسسه رو برم موفق نمیشم ولی خانوادم اصرار دارن برم گاج

  پاسخ
  • فاطمه علیزاده
   خرداد 7, 1399 - 2:04 ق.ظ

   سلام. باتوجه به جدول امیتازات شما قلمچی و گزینه دو یک امتیاز می‌گیرند اگر امکان داره برامون آدرس نمایندگی هر سه آزمون رو در شهر لار بگید تا تحقیق کنیم. مرسی آقای مشاور

   پاسخ
   • hamed
    خرداد 7, 1399 - 3:01 ق.ظ

    سلام قلمچی شهر جدید مقابل مسجد امام جعفر صادق
    گزینه دو هم فکر کنم نزدیک های کلینیک مهر تو کوچه ای که مسجد هست. آدرس دقیقش رو نمیدونم

    پاسخ
  • hamed
   خرداد 7, 1399 - 3:07 ق.ظ

   ۹۰ درصد رتبه های تک رقمی رو موسسه قلمچی داشته
   با این وجود برای افراد کند خوان قلمچی رو توصیه نمیکنم چون برنامش زود میره جلو و خیلی زیاد مرور میشه
   گاج پیشروی آهسته تری داره و مرور کمتر
   در کل یک نفر میتونه تک رقمی شه و قلمچی باشه یا تک رقمی شه گاج باشه بازیگر نقش اول داستان خود شما هستید

   پاسخ
 • یاسمن پررنگ
  خرداد 7, 1399 - 1:58 ق.ظ

  استاد سلام من احساس میکنم گزینه دو بهتره ولی از یک طرف شما در جواب دوستمون گفتین قلمچی از یک طرف رتبه برتر های شهرمون میگند گاج
  الان من کدوم برم؟؟؟ خیلی گیج شدم من از نظر هزینه و برنامه برام گزینه دو بهتره ولی خب حرف شمام واسم حجت است.

  پاسخ
  • hamed
   خرداد 7, 1399 - 3:03 ق.ظ

   گزینه دو برنامش ۳ هفته یکباره بین گاج و قلمچی انتخاب کن برای سال کنکور
   هر دو خوبن
   ببین جامعه آماری کدوم بالاتره و در کشور کدوم موسسه رتبه های تک رقمی بیشتری داشته
   اگه کند خوان هستید قلمچی رو توصیه نمیکنم

   پاسخ
 • Hamid
  خرداد 8, 1399 - 1:35 ق.ظ

  خیلی ممنون از توضیحات مفیدتون

  اگه کند خوان باشیم قلمچی بهتره یا گزینه دو
  دوستانم می‌گند قلمچی ولی من سال یازدهم به راهبردیش نمی‌رسیدم استاد نظر شما چیه و امسالم بودجه اش سنگین‌تر بود نظر شما چیه
  انشالله موفق باشید

  پاسخ
  • hamed
   خرداد 8, 1399 - 3:57 ق.ظ

   سلام کندخوانی خودتون رو درمان کنید وگرنه هر موسسه ای باشید با مشکل مواجه میشید

   پاسخ
 • یحیی کرمی-لار
  مرداد 18, 1399 - 4:55 ب.ظ

  سلام خسته نباشید. منم مثل دیدگاه شما آزمون گاج رو قبول ندارم ولی بین قلم چی و گزینه دو شک دارم. چون هر دو خوب هستش بین گزینه دو و قلم چی پیشنهاد شما کدوم است؟

  پاسخ
 • K1.Sho
  شهریور 23, 1399 - 11:53 ق.ظ

  سلام استاد . بنده بین انتخاب قلم چی و گزینه ی دو گیر کردم . پرس و جو که کردم گفتن که برای رشته ی ریاضی قلم چی بهتره . میخواستم نظر شمارو هم بدونم ببینم آیا این حرف درست است ؟

  پاسخ
  • hamed
   شهریور 23, 1399 - 6:49 ب.ظ

   قلمچی بهتره

   پاسخ
 • fatemeh
  اردیبهشت 16, 1400 - 10:43 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من الان دهم هستم و در آزمون های گاج شرکت میکنم خواستم یه راهنمایی کنید که سال آینده که مهم تر هست رو همین گاج برم یا قلم چی?

  پاسخ
 • پربا
  دی 17, 1400 - 9:16 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر.من نه تند خوان هستم نه کند خوان.ولی تقریبا دوماه دیگع دوره تند خوانی شرکت میکنم.بین قلم چی و گاج خیلی فکرم مشغوله که کدوم برم بهتره بنظرتون؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.و اینکه من همه ی کتاب کمک درسی هام گاج هستش و این مشکلی نداره اگ قلم چی رفتم؟

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *