حامد اسماعیلی

آموزش تکنیک مدیریت زمان و تست زنی ضربدر منها

بازدیدها: 985

آموزش کامل با دیدن این ویدیو

یکی از تکنیک‌های مدیریت زمان در جلسه‌ی آزمون، تکنیک ضربدر منفی است.

 این تکنیک بر این اساس استوار است که،شما بتوانید در اولویت اول و در بهترین زمان به تمامی سوال هایی که بلد هستید ،پاسخ بدهید.

هنگامی که سوال ها را می‌خوانید،با سه نوع سوال روبرو خواهید شد:

1-سوال هایی که پاسخ آن‌ها را بلدید و کاملا به حل سوال تسلط دارید و می‌توانید در زمان تعیین شده برای آن سوال و یا حتی در زمانی کمتر به آن پاسخگو باشید، که در مواجهه با این سوال ها،به سوال پاسخ دهید و سراغ سوال بعدی بروید.

 2-سوال‌های وقت گیر:سوال‌هایی که گرچه تا حدودی آن را بلد هستید اما هنوز به تسلط کافی برای حل آن سوال در زمان مقرر نرسیده اید و یا سوال‌هایی که علی رغم تسلط شما بر مطلب ذاتا سوال های وقت گیری هستند.

 نکته‌ی مهم در مواجهه با این سوال ها تشخیص زود هنگام آن ها و زدن ضربدر کنار سوال و رفتن سراغ سوال بعدی می‌باشد. اما اکثر دانش آموزان در مواجهه بااین سوال ها بعد از آنکه زمان معیین شده برای این سوال و یا حتی زمانی بیشتر از آن گذشت،کنار سوال ضربدر می‌زنند و سپس از آن سوال گذشته و در آخر هم وقت کم می‌آورند. لازمه ی تشخیص زودهنگام سوال های وقت گیر تمرین تستی و تشریحی کافی در منزل می‌‌باشد.

 3-سوال‌هایی که پاسخ به آن ها را بلد نیستید و در مواجهه با این سوال ها باید کنار سوال علامت منفی بزنید و سراغ سوال بعدی بروید.

پس از اینکه مطمان شدید به تمام سوال هایی که بلد هستید پاسخ داده اید،می‌توانید در اولویت دوم سراغ سوال هایی که کنار آن ها علامت ضربدر دارد بروید و سپس در صورتی که وقت باقیست در اولویت سوم، سراغ سوال هایی که کنار آن ها علامت منفی دارد بروید. البته باید حواستان به نمره منفی باشد و بدانید که لازم نیست به تمام سوال ها پاسخ بدهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *